Možnosti využití mediace ve školském prostředí

Datum: 29. 9. 2022 | Čas: 09:00

Zažíváte ve školském prostředí konflikty v pedagogickém sboru, mezi žáky, mezi pedagogy a žáky, nebo také s rodiči a nevíte si s nimi rady?

Právě pro vás je určeno toto školení, na kterém představuji mediaci, jako metodu umožňující efektivně a citlivě řešit konfliktní situace nejen ve školském prostředí.

Pro koho je školení určeno? ředitelé škol a školských zařízení, učitelé, asistenti pedagoga, pracovníci školských poradenských pracovišť, nepedagogičtí pracovníci ve školství

 • Jako zapsaná mediátorka vám ukážu na praktických příkladech, kde může být mediace využita ku prospěchu všech zúčastněných osob a kde naopak její využití vhodné není.
 • Součástí semináře je představení principů, na kterých mediace funguje, a proč je díky tomu nezastupitelným nástrojem právě v prostředí, kde je důležité zachovat funkční vztahy a udržet dlouhodobou spolupráci.
 • Po absolvování semináře jsou účastníci schopni zhodnotit, zda je v nejlepším zájmu dítěte přizvat k řešení situace ve škole mediátora. Současně se seznámí s některými mediačními technikami, díky jejichž používání se i jim samotným významně usnadní fungování ve školském kolektivu.

Délka trvání semináře: 2 hodiny

Počet účastníků: uvedený počet účastníků je orientační (lze přizpůsobit vašim potřebám)

Pozn.: toto školení je možné poskytnout i online; ráda vám nabídnu jiné termíny školení

Cena: dohodou

Místo: dohodou

Celková kapacita kurzu: 30 | Počet (zbývajících) volných míst: 30

Registrace

  Odesláním závazné přihlášky souhlasím s obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se zásadami ochrany osobních údajů.

  Kontakty

  Mediace a právo

  Mgr. Iva Langer Pikalová, advokátka a zapsaná mediátorka
  IČO: 00741558
  ev. č. ČAK: 17722

  náměstí Kinských 601/3, 150 00 Praha

  iva@mediaceapravo.cz
  +420 607 670 463

  Ikona Facebook

  ikona linkedin ikona instagram

  Informace pro spotřebitele: „Česká advokátní komora byla dne 5.2.2016 pověřena Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR mimosoudním řešením spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze Smluv o poskytování právních služeb (na základě zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů). Internetová stránka pověřeného subjektu: www.cak.cz.“